W naszej przychodni komercyjnie można wykonać badania USG:
jamy brzusznej, tarczycy, węzłów chłonnych, usg bioderek u dzieci i usg przezciemiączkowe.
Więcej informacji o terminach i cenach uzyskacie Państwo w rejestracji pod nr telefonu 22/724 36 43 lub 22/724 3644.
Lek. med. Anna Perdeus –
Samodzielny Publiczny Dziecięcy Szpital Kliniczny w Warszawie ul. Żwirki i Wigury 63A. – badania usg u dzieci
Lek. med. Krzysztof Błaszczak – usg bioderek, brzucha u dzieci oraz ortopedyczne u dorosłych
Jak się przygotować do badania USG:
Proszę przynieść ze sobą niegazowany napój (woda, butelka z mlekiem u młodszych dzieci) – w czasie badania może zajść potrzeba napojenia dziecka;
Dzieci do 3 roku życia – nie wymagają specjalnego przygotowania. Dziecko może normalnie jeść – nie pozostawiamy dziecka na czczo! Dziecko najedzone, które przyjmuje posiłki o stałych porach, jest spokojniejsze i łatwiej współpracuje w trakcie badania; dziecko głodne jest niespokojne, płacze, połyka więcej powietrza – ocena narządów jamy brzusznej może być utrudniona;
Dzieci od 3 do 10 lat – powinny pozostać na czczo 2-3 godziny przed badaniem. W celu dokładniejszej oceny pęcherza moczowego – w miarę możliwości nie należy oddawać moczu przed badaniem (toaletę można odwiedzić po badaniu, nie przed!)
Starsze dzieci – w dniu poprzedzającym badanie zaleca się zachowanie lekkostrawnej diety oraz unikanie produktów powodujących powstawanie gazów w przewodzie pokarmowym (takie jak napoje gazowane, ciemne pieczywo, świeże warzywa i owoce, otręby). W dniu badania – pacjent pozostaje na czczo 3-4 godziny przed badaniem (dotyczy to także żucia gumy i picia kawy!). Ważne jest dobre wypełnienie pęcherza moczowego – należy wypić przynajmniej 1 litr niegazowanego napoju 1-1,5 godz. przed badaniem. W celu dokładniejszej oceny pęcherza moczowego – w miarę możliwości nie należy oddawać moczu przed badaniem (toaletę można odwiedzić po badaniu, nie przed!)
Przygotowanie do badania USG miednicy u dziewcząt (ocena jajników i macicy:
Ważne jest, aby pacjentka miała dobrze wypełniony pęcherz moczowy – należy wypić przynajmniej 1 litr niegazowanego napoju 1-1,5 godz. przed badaniem. W miarę możliwości nie należy oddawać moczu przed badaniem (toaletę można odwiedzić po badaniu, nie przed!).